KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9344263
*
nr 934 4263
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), 6/65, 1957, motivet: 25x30
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:38:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/12 19:19:08
1
100 kr
1/1 15:06:44
2
150 kr
1/1 19:10:53
3
Vinnande bud
6/1 09:13:23
2
250 kr
6/1 09:13:23
3
300 kr (Budbetjänt)
12/1 05:05:53
2
350 kr
12/1 05:05:53
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 934 4263
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), 6/65, 1957, motivet: 25x30
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/12 19:19:08 | 1 | 100 kr |
1/1 15:06:44 | 2 | 150 kr |
1/1 19:10:53 | 3 | Vinnande bud |
6/1 09:13:23 | 2 | 250 kr |
6/1 09:13:23 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/1 05:05:53 | 2 | 350 kr |
12/1 05:05:53 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40 -
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02